środa, 16 listopada 2011

AKCJA OPISANA PRZEZ WFOŚIGW W OLSZTYNIE

AKCJA OPISANA NA STRONIE WFOŚIGW

Udana, studencka akcja sprzątania Jeziora Kajkowskiego (2011-11-15 10:27:35)

Ponad 100 studentów pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarnej Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie wzięło udział w sprzątaniu terenów przylegających do Jeziora Kajkowskiego, k. Ostródy. W ciągu kilku godzin uzbierano przyczepę odpadów.
Akcje, która jest częścią projektu „Ostróda też ma cuda”, przeprowadzono w sobotę, 12 listopada. Tak jak zakładano wzięło w niej udział ponad 100 studentów. Nie zabrakło także wójta gminy Ostróda Gustawa Brzezina, Leszka Rochowicza – prezesa ZUOK „Rudno”, przedstawicieli WFOŚIGW w Olsztynie: Justyny Raczyńskiej i Agnieszki Soliwody, Moniki Ptaszkiewicz z Nadleśnictwa Miłomłyn, leśniczego Leśnictwa Zwierzewo Grzegorza Kamińskiego i prof. Stanisława Czachorowskiego.
Po rozdaniu worków i rękawic, wszyscy zostali podzieleni na grupy i wartko wzięli się do pracy. Jak się okazało najwięcej odpadów znajdowano w gęstych krzakach. Jednak jednym z założeń akcji była deklaracja, że każdy śmieć zostanie sprzątnięty. Także nikt się nie wyłamywał i walczył z największymi zaroślami, aby dotrzeć do najmniej dostępne miejsca.

CD na stronie WFOŚIGW: http://www.wfosigw.olsztyn.pl/index.php?art_id=57&type=aktualnosci&full=985&sp=1

Elżbieta Pawluć

1 komentarz: