sobota, 29 października 2011

AKCJA OPISANA PRZEZ OLSZTYN24

Worki na śmieci zamiast karabinów
ico
Rekonesans w terenie wykazał, że jest wiele do zrobienia / Więcej zdjęć »
Studenci wydziału pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarnej Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie chcą posprzątać świat. No, może nie od razu cały, ale od czegoś trzeba zacząć. Na początek wybrali okolice Ostródy, bo stamtąd pochodzi pomysłodawczyni i liderka przedsięwzięcia, Elżbieta Pawluć, studentka III roku WSIiE TWP, zainspirowana do działania przez znanego również ze stron naszej gazety prof. Stanisława Czachorowskiego. Niebawem ruszy studencki projekt edukacyjny pod hasłem „Ostróda też ma cuda”, który wspierać będą m.in. wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin i Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Rudnie k/Ostródy, a patronować mu będzie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

- Nasz projekt ma uzmysłowić ludziom, że nie tylko dzieci i młodzież sprząta świat - wyjaśnia cele przedsięwzięcia Elżbieta Pawluć. - Do tej pory „sprzątanie świata” kojarzy się właśnie z dziećmi i młodzieżą. Chcemy obalić ten mit. Przecież to my, dorośli, powinniśmy dawać przykład. I to my musimy się przyznać, że produkujemy śmieci i często zachowujemy się nieodpowiedzialnie. Przecież to nie dziecko jedzie samochodem z przyczepą i wyrzuca z tej przyczepki śmieci na łące czy w lesie. Dziecko bierze z nas przykład, jeśli my idziemy ulicą i wyrzucamy butelkę po wypitym napoju, to dlaczego nie może tego zrobić dziecko? Jeśli dorosłym wolno, to wolno i dziecku. Młodzi mają tendencję naśladownictwa, więc nauczmy je tylko tych prawidłowych zachowań, które przynoszą lub będą przynosić nam korzyść.

Studenci nie chcą koncentrować się na prowadzeniu werbalnej akcji informacyjnej, lecz na nauczaniu przez dobre praktyki. Dlatego na początek blisko 100 słuchaczy WSIiE TWP z rękawicami na dłoniach i workami na śmieci pojawi się nad podostródzkim Jeziorem Kajkowskim. Rekonesans w terenie pokazał, że jest tam dużo pracy do wykonania.
- Kiedyś nasi przodkowie musieli walczyć z bagnetem i pistoletem w dłoni o ojczyznę, tę lokalną i tę wielką - mówi Elżbieta Pawluć. - My dziś musimy „walczyć” z workami i rękawicami na rękach. Liczymy, że i inni dołączą, i dbających o nasz „cud świata”, o naszą małą ojczyznę, będzie coraz więcej. Aby przyszłym pokoleniom żyło się zdrowiej i lepiej - dodaje pani Elżbieta.

Przebieg swojej akcji studenci relacjonować będą na stronie internetowej http://resocjalizacjawsiie.blogspot.com


W miejscu tym chcielibyśmy serdecznie podziękować w/w portalowi, za zainteresowanie się naszym projektem! :-)

link do strony gdzie napisany jest w/w artykuł:
http://www.olsztyn24.com/news/15030-worki-na-smieci-zamiast-karabinow.html

piątek, 28 października 2011

środa, 26 października 2011

Mazury- Cud Natury gorący apel do wszystkich o głosy

Mazury – kto pozna – pokocha !!!!!

Wielki finał już wkrótce!
Wszyscy, którzy kochają Mazury, czekają na wyniki światowego głosowania na Nowe 7 Cudów Przyrody.

Szanowni, do 11 listopada możecie jeszcze wesprzeć Krainę Najpiękniejszych Polskich Jezior w tym prestiżowym konkursie, oddając swój głos.


Szanowni, zagłosujcie

poniżej znajdziecie – jak prosto to zrobić J


   
  
 JAK ZAGŁOSOWAĆ PRZEZ WWW:
1. Wejdź na  link http://www.new7wonders.com/vote-pl?lang=pl

2
. Wyświetli się 28 miniaturek finalistów. Wybieramy 7 kandydatów - PAMIĘTAJ BY ZAZNACZYĆ MAZURSKIE JEZIORA!3. Po wybraniu 7 kandydatów, zejdź niżej strony i uzupełnij dane:- nazwę użytkownika (np. zulugula)
- e-mail address: adres poczty elektronicznej (aktywny i używany przez użytkownika)
- powtórz e-mail - taki sam adres jak powyżej
- hasło (ale hasło NIE do twojej poczty e-mail - dowolny ciąg znaków)
- powtórz hasło - takie samo hasło jak powyżej
- imię
- nazwisko
- płeć
- data urodzenia (miesiąc - dzień - rok)
- kraj
- wpisz kod z obrazka
- Zaznacz koniecznie ogólne warunki (zgoda na zasady konkursu). Bez tego głos oddanie głosu będzie niemożliwe !
4. Na podany przez Ciebie adres mailowy przyjdzie mail z linkiem, który należy kliknąć, aby potwierdzić głosowanie.

5. Twój głos został oddany!


wtorek, 25 października 2011

Troszkę historii o naszym projekcie i wyjaśnienie po co on jest i w jakim celu! :-)


Troszkę historii o naszym projekcie „Ostróda też ma cuda” i wyjaśnienie po co i dlaczego.

Studenci pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarnej Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie przygotowują projekt pod nazwą „ OSTRÓDA TEŻ MA CUDA” , którego celem jest edukacja ekologiczna z nutą patriotyzmu lokalnego. Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Gmina Ostróda  oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO Sp. z o.o. Czynny udział weźmie Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin, Prezes Zarządu ZUOK Rudno Leszek Rochowicz. Patronuje nam oczywiście Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Mamy również nadzieję, że Telewizja Polska S.A. o/Olsztyn obejmie nasz projekt patronatem medialnym.
Nasz projekt ma uzmysłowić ludziom, że nie tylko dzieci i młodzież sprzątają świat. Do tej pory sprzątanie kojarzyło się właśnie z dziećmi i młodzieżą. Właśnie dlatego nie było łatwo pozyskać partnerów do naszej akcji. Jak opowiedziałam pierwszej osobie o naszym projekcie, to dowiedziałam się, że „co roku przecież dzieci sprzątają świat”. I tu musiałam przerwać mojemu rozmówcy i powiedzieć, że właśnie dlatego nasza akcja jest potrzebna, ponieważ my chcemy obalić ten mit. Przecież to my dorośli powinniśmy dawać przykład i musimy się przyznać do tego, że to my najwięcej produkujemy śmieci i często zachowujemy się nieodpowiedzialnie. Przecież to nie dziecko jedzie samochodem z przyczepą i nie wyrzuca z tej przyczepki śmieci na łące czy w lesie. Dziecko bierze z nas przykład, jeśli my idziemy ulicą i wyrzucamy butelkę po wypitym napoju, to dlaczego nie może tego zrobić dziecko? Jeśli dorosłym wolno to wolno i dziecku. Młodzi mają tendencję naśladownictwa, więc nauczmy je tylko tych prawidłowych zachowań, które przynoszą lub będą przynosić nam korzyść.






Jak widać wyżej na zdjęciach naprawdę nasz projekt jest potrzebny
 

Po pierwszej wizycie „na salonach”, troszkę się obawiałam następnych, lecz nie potrzebnie, bo kolejne miejsce jakie odwiedziłam był Urząd Gminy Ostróda. Oczywiście poszłam wprost do włodarza Gminy wójta Gustawa Marka Brzezina, który przyjął mnie entuzjastycznie, a nasz projekt uznał za świetną akcję ekologiczną i ukłon w stronę ojczyzny. Dodał również, że weźmie czynny udział w naszym projekcie i pomoże go zrealizować. 

  

       
Oczywiście nie mogłam nie przyjąć takiej propozycji.  Byłam jednak jeszcze u kilku włodarzy, między innymi u burmistrza Miłomłyna – Stanisława Siwkowskiego, nadleśniczego Miłomłyna – Wiesława Stachowicza, oraz w Wojewódzkim Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie – u zastępcy prezesa Tadeusza Ratyńskiego. Dzięki wsparciu wójta Gminy Ostróda Brzezina poznałam prezesa ZUOK RUDNO, pana Leszka Rochowicza, który  również entuzjastycznie przyjął nasz pomysł i   powiedział, że weźmie udział i nam pomoże. Jak widać mamy już dwóch partnerów, którzy wspierać będą nasz projekt. Spotkaliśmy się kilka razy, aby omówić plan akcji ekologicznej, oraz ustalić dokładny teren (w tym celu pojechaliśmy na miejsce i zrobiliśmy kilka fotografii, przekonaliśmy się, że nasza akcja jest bardzo potrzebna). W tym miejscu chciałabym podziękować naszemu wykładowcy profesorowi Stanisławowi Czachorowskiemu, który zachęcił nas do realizacji tego projektu i cały czas nas wspiera, pomaga i podpowiada (np. był ze mną na rozmowie w WFOŚIGW w Olsztynie z Panem Tadeuszem Ratyńskim), gdyby nie on nie byłoby pomysłu tego projektu, to on nas zainspirował.


  Na zdjęciu spotkanie w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ( po lewej Pan Tadeusz Ratyński, profesor Stanisław Czachorowski, no i ja)
  








 Edukujmy zarówno siebie jak i innych, najlepiej poprzez proste działania. Tak zwana „ekologia” powinna być nam bliska, przecież każdy z niej korzysta. Popyt wywołuje podaż i przedsiębiorcy nie nadążają z wymyślaniem opakowań, nowych produktów, co niestety generuje coraz to większe ilości śmieci, a co jak wiemy nie wpływa dobrze na środowisko.  Jeśli więc jest takie zjawisko, to musimy niestety starać się zminimalizować starty i zły wpływ do minimum. Nie chodzi więc o zaniechanie wszelkiej konsumpcji i wszelkich opakowań ale o racjonalna konsumpcję i racjonalną gospodarkę opakowaniami oraz odpadami. Samo się to nie zrobi, musimy wspólnymi siłami nauczyć się nawzajem dbać o środowisko. Nie tylko wokół naszych domów, ale wszędzie, nawet na „ziemi niczyjej”, wokół jezior i w lesie.

                                                

 








 












Wizyta w ZUOK Rudno




Dziś dzwoniłam do Nadleśnictwa Stare Jabłonki i pan Łukasz Paprocki powiedział mi fają rzecz, że akcje sprzątania lasu są prowadzono od kilkunastu lat i czasami widać tego efekty, ponieważ często spotyka się z tym, że znajdowane są śmieci w widocznym miejscu np. w reklamówkach, a nie gdzieś rozrzucone. Lepsze jest wrogiem dobrego więc możemy starać się o więcej. Czy ciężko było zabrać tą reklamówkę ze sobą i wyrzucić gdzieś, gdzie jest na to przeznaczone miejsce? Mimo wszystko można tu zauważyć, że ludzie którzy tak zrobili, jednak troszkę martwią się o środowisko. Szkoda tylko, że nie do końca. Codzienna edukacja jest ważna, aby można było ludziom pokazać, że nie możemy tak bezmyślnie postępować, że musimy się nauczyć chronić naturę codziennymi nawykami. Bez starań to się nam nie uda. A my chcemy zaczynać zmianę świata na lepsze od samych siebie, a nie od naszych dzieci.

Kiedyś nasi przodkowie musieli walczyć z bagnetem i pistoletem w dłoni o naszą ojczyznę tę lokalną i tę wielką. My dziś musimy „walczyć” z workami i rękawicami na rękach. Ponieważ nasza akcja nie jest banalna, chcemy aby media to pokazały. Liczymy, że i inni dołączą. Razem zobaczymy, że jest nas więcej – nas dbających o piękno naszego cudu świata, naszej małej ojczyzny.  Chcielibyśmy, aby usłyszało o naszej akcji jak najwięcej ludzi i aby tą akcję potraktowano jako ukłon w stronę ojczyzny i walki o czystą Ziemię.

Mam nadzieję, że nasz ekologiczny projekt będzie inspiracją dla innych przedsięwzięć i będzie edukować coraz to większą rzeszę ludzi, dbających o czystą i wolną od zanieczyszczeń ziemię ojczystą. Aby przyszłym pokoleniom żyło się zdrowiej i lepiej.

Poniżej zdjęcia gdzie będziemy mieli swoją akcję. Czy nie uważacie że dla takich właśnie widoków warto organizować takie akcje.


                                            




















 

















Odpowiem sama WARTO!


Elżbieta Pawluć



poniedziałek, 24 października 2011

Relacja z wizyty w Rudnie

Wczoraj odwiedziliśmy Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych RUDNO. Jesteśmy pod dużym wrażeniem, zakład jest naprawdę świetny (nadmieniam dla tych którzy nie wiedzą jeszcze, zakład ten jest współorganizatorem naszego projektu „Ostróda też ma cuda”).

Jak tylko przyjechaliśmy zostaliśmy przyjęci z otwartymi ramionami przez Prezesa zakładu: Leszka Rochowicza, oraz dwóch kierowników. Przy kawie Prezes opowiedział nam całą historię powstania zakładu, to co robi, oraz co jest planowane na przyszłość. Mnie osobiście nie tylko historia i plany na przyszłość zainteresowały, ale również cała technologia, ponieważ zostałyśmy oprowadzone po całym zakładzie, a kierownik oprowadzając nas po nim opowiedział po kolei każde stanowisko pracy, oraz cały proces (co dzieje się z odpadami krok po kroku, jak się sortuje i segreguje). Pracownicy byli uśmiechnięci i zajęci pracą. Szacunek dla pracowników, ponieważ byli to ludzie w różnym wieku, zarówno kobiety i mężczyźni. Przecież to dzięki ich pracy wszystkie nasze odpady, które produkujemy co dzień, są pięknie posegregowane, a wiele z nich może być ponownie przetworzone, tak jak np. papier, szkło, butelki plastikowe i puszki. Oczywiście wszystko było dokumentowane przeze mnie.

Zakład naprawdę jest przyszłościowy i dba o środowisko. Zazwyczaj zakłady utylizacji odpadów kojarzą się nam z czymś co niszczy środowisko, musimy niestety obalać ten mit ponieważ to dzięki takim zakładom jak ten możemy pozyskiwać wiele odpadów, które do tej pory były wyrzucane i zanieczyszczały środowisko.

Powinniśmy dążyć do tego aby takich zakładów jak ten było jak najwięcej, ponieważ daje nam to możliwość bezpiecznej przyszłości, inaczej utopimy się we własnych odpadach. Zgadzam się z Prezesem, że bardzo ważna jest edukacja ekologiczna, której niedługo staniemy się częścią. Zakład cały czas zajmuje się właśnie edukacją prowadząc różne akcje np. : „Zbieranie nakrętek od butelek plastikowych” akcja ta prowadzona jest w szkołach, które z znajdują się na terenie Związku Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego „Czyste Środowisko”.

Wiemy dobrze, że nasze dzieci są przyszłością naszego narodu i to w ich rękach będzie kiedyś nasza ziemia. Jeśli nauczymy dzieci dbać o środowisko i odpowiedzialności, to kiedyś one będą dbać i uczyć swoje dzieci, tego czego nauczyły się od nas. To my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za zanieczyszczenie naszego środowiska, gdybyśmy nie odwracali głowy jak ktoś wyrzuca śmieci np. w lesie, na drodze czy polu to nie byłoby miejsc zwanych „dzikimi wysypiskami”.
Co roku w lasach prowadzi się kilkukrotnie sprzątanie lasu, ponieważ jest nagminne wywożenie śmieci do lasu. Czy nie zdarzyło się Wam jechać samochodem i na chwilę stanąć na poboczu? Co wtedy mogliście zobaczyć? Niestety najczęściej śmieci, bo przed wami również ktoś się zatrzymał na chwilę, tylko zachował się niepoważnie i wyrzucił śmieci, gdyż przed chwilą wypił napój, zjadł kanapkę itd.

Jak byliśmy z Wójtem Ostródy i Prezesem ZUOK Rudno, ustalić miejsce gdzie będzie nasz projekt, to także znaleźliśmy miejsce, gdzie wysypano śmieci. Myślę, że są to pozostałości myślenia komunistycznego, wyrzucę to tutaj bo to nie moje, tak jakby ludzi interesowało tylko własne obejście wokół domu, a nic po za tym. Nie interesuje nas to, że jakieś zwierzę może zjeść nasze śmieci i zachorować, lub zawinąć sobie coś wokół szyi i udusić, my mamy problem z głowy, pozbyliśmy się zbędnego balastu i tylko to nas interesuje? Wielu z nas nie martwi się o przyszłość ważne jest tu i teraz, a co będzie później to problem tych, którzy będą musieli dalej żyć.

Myślę, że możemy być spokojni o przyszłość naszych pokoleń, skoro są takie zakłady jak ten w Rudnie, które mają nowe technologię, a do tego robią wszystko, aby chronić środowisko. Bez naszego czynnego udziału jednak się nie obejdzie. Samo się nie zrobi, zwłaszcza w zakresie świadomości ekologicznej.

Elżbieta Pawluć


Zapowiedź w Gazecie Olsztyńskiej



W środowym numerze Gazety Olsztyńskiej, w dodatku "Głos Eko", ukaże się informacja o planowanej akcji. Pisać, pisać, pisać, opowiadać po co i dlaczego i co z tego wynikać będzie. Do piór i klawiatur, kto na siłach się czuje.
A na zdjęciu widok z ZUOK Rudno. Pokazuje skalę problemu.

czwartek, 20 października 2011

Aby cud był cudem, naszej małej oczyzny

Ostróda też ma swoje cuda, czyli patriotycznie i cudnie nad Jeziorem Kajkowskim. Tak będzie. Mazury cud natury – chyba już każdy słyszał i klikał głosując w Internecie. Ale czy od klikania Mazury wypięknieją? Jak to przekłada się na codzienne działania? Co robić. aby mazurska i warmińska przyroda była rzeczywiście siódmym cudem świata? Bez nas się to nie obejdzie. Wysyłanie smsów w głosowaniu nie wystarczy.

Studenci pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarnej Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie przygotowują projekt pod nazwą „ OSTRÓDA TEŻ MA CUDA” , którego celem jest edukacja ekologiczna z nutą patriotyzmu lokalnego. Współorganizatorami przedsięwzięcia są Wójt Gminy Ostróda p. Gustaw Marek Brzezin oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO Sp. Z o.o. z Prezesem Zarządu p. Leszkiem Rochowiczem. Patronuje nam oczywiście Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Dlaczego ostródzki cud natury wiążemy z edukacją ekologiczną? Dlatego gdyż, chcemy posprzątać teren wokół Jeziora Sajmino (inaczej zwanego Kajkowskim) oraz teren starego poligonu. W ten sposób chcemy pokazać innym mieszkańcom naszego pięknego regionu jak i odwiedzającym nas turystom, że nie tylko dzieci raz do roku sprzątają świat, ale że my dorośli powinniśmy robić to na co dzień. Oczywiście jeszcze lepiej byłoby nie śmiecić. Dzieci biorą przykład z nas – dorosłych. Pokażmy zatem naszym najmłodszym jak ważne jest dla nas środowisko. Kto z nas chce idąc z dzieckiem na spacer do lasu, czy do parku spotykać zamiast krzewów i kwiatów trochę inne „ kwiatki”, w postaci porozrzucanych butelek plastykowych, szklanych, papierków, różnych elementów garderoby?

Dlaczego akcent patriotyczny? Bo jest to wyraz codziennej dbałości o nasza ojczyznę. Na sprzątanie wybraliśmy dzień 12 listopada b.r., dzień po rocznicy Odzyskania Niepodległości. Kiedyś nasi przodkowie walczyli za wolność Polski, dziś my chcemy walczyć lokalnie o czystość naszego kraju dla przyszłych pokoleń. Już nie krwią i karabinem, ale własna praca i workiem na śmieci chcemy pokazać, że nasza mała ojczyzna jest dla nas ważna. Będziemy świętować nie na apelach, capstrzykach i akademiach, ale schylając się w lesie po śmieci. Nasza ojczyzna musi być piękna i chcemy być z niej dumni. Ostróda to tez Mazuty i ma swoje cuda. Cuda przyrody. Ale i nietuzinkowych, troskliwych ludzi. Studenci chcą zmieniać świat na lepsze, poczynając os siebie.
12 listopada 2011 r. o godz. 10:00 wokół wspomnianego jeziora spotkają się studenci III roku pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarnej TWP w Olsztynie w liczbie ponad 100 osób wraz z prof. Stanisławem Czachorowskim, wójtem Gminy Ostróda, Prezesem Zarządu ZUOK Rudno i wyruszymy razem sprzątać wspomniany już teren. Sprzątanie planujemy zakończyć, gdy wszystkie śmieci zostaną wyzbierane.

Zachęcamy wszystkich, którym tak jak nam nie jest obojętny los naszej Ziemi o rozejrzenie się wokół swojego podwórka i podniesienia tych kilku papierków. Nie jest to trudne, a jak przyjemnie jest gdy wokół nas jest czysto. Patriotym to nie tylko wzniosłe słowa ale i codzienne, banalne czystości. Naszą ojczyzną jest cała Ziemia

Katarzyna Olszańska

Spotkanie Eli z Wójtem Gminy Ostróda

Ela , nasza starosta roku bardzo zaangażowana w projekt niejednokrotnie spotykała się z Wójtem Gminy Ostróda p.Gustawem Markiem Brzezinem , który został współorganizatorem akcji. Pomógł pozałatwiać wiele spraw związanych z organizacją projektu.
Dziękujemy!

środa, 19 października 2011

Spotkanie w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska

Pani Elżbieta Pawluć ostro zabrała się do pracy organizacyjnej. Organizuje spotkania i zaprasza do udziału. Wyżej zdjęcie ze spotkania w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Obiecali wsparcie.

Wyjazd do Rudna

Witam!
Wyjazd do
Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO Sp. z o.o. jest jutro o godz. 9 rano z parkingu INTERMARCHE w Ostródzie.
Dobrze by było aby osoby chętne kontaktowały się, bo jeśli nie mają czym jechać, a są chętne to może uda się zorganizować wyjazd z kimś kto będzie jechał własnym transportem.
Jeszcze raz zapraszam bo jest to rodzaj wycieczki krajoznawczej, oraz nauki gdyż tam dowiemy się kilku fajnych rzeczy na temat unieszkodliwiania odpadów.
Pozdrawiam i czekam na Wasze zgłoszenia! E.P.

wtorek, 18 października 2011

Garść informacji o naszej akcji


Hej J
w dzisiejszym poście znajdziecie informacje dotyczące projektu, który chcemy zorganizować . Studenci, czasem kojarzą się innym tylko i wyłącznie z zabawą i z tym po części mogę się zgodzić. Jak każdy lubimy się bawić, lecz w tym przypadku chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym.

    Po pierwsze: celem naszego projektu jest edukacja ekologiczna z akcentem na uczczenie Dnia Niepodległości (lokalny, prośrodowiskowy wymiar patriotyzmu) i pokazanie ludziom, że kiedyś nasi przodkowie walczyli o niepodległość, a my podążamy za nimi i walczymy o czystą ziemię dla przyszłych pokoleń.
    Po drugie: my studenci pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarnej  obiecujemy posprzątać teren wokół Jeziora Sajmino inaczej zwanego Kajkowskim.
    Po trzecie: chcemy spędzić czas razem całym rokiem (a jest nas nie mało, bo ponad 100 osób), co nie często mamy okazję robić będąc podzielonymi na grupy ćwiczeniowe.

Organizatorami projektu są  w/w studenci WSIiE TWP w Olsztynie, Gmina Ostróda wraz z Wójtem     p. Gustawem Markiem Brzezinem i Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO            Sp. z o.o. z Prezesem Zarządu p. Leszkiem Rochowiczem.

   Czynny udział w przedsięwzięciu potwierdzili: III rok pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarnej WSIiE TWP w Olsztynie wraz z p. profesorem Stanisławem Czachorowskim, Wójt Gminy Ostróda p. Gustaw Marek Brzezin i Prezes Zarządu ZUOK RUDNO Sp. z o.o. p. Leszek Rochowicz.

Hasło imprezy to: „ OSTRÓDA TEŻ MA CUDA”

Termin : 12.11.2011r. startujemy o godz. 10.00 , a kończymy  sprzątanie  gdy wyzbieramy wszystkie śmieci.

Teren: wokół Jeziora Sajmino (J. Kajkowskie) oraz teren Startego Poligonu

Na koniec parę zdjęć :
 piękne widoki

 a tu niestety szara rzeczywistość, którą chcemy zmienić
 nasza koleżanka Ela wraz z  Prezesem Zarządu  ZUOK RUDNO p. Leszkiem Rochowiczem i ich "znalezisko"
 Ela i Wójt Gminy Ostróda p. Gustaw Marek Brzezin widzą jak potrzebna jest nasza akcja

poniedziałek, 17 października 2011

Startujemy



Dziś startuje blog  studentów pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarnej A2 WSIiE TWP w Olsztynie.
Blog prowadzony jest dla każdego  kogo interesuje przygotowywany przez studentów projekt.
Więcej informacji o "tajemniczym" projekcie w następnym poście.